آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
توپ فایل – ماراتن جشنواره فیلم کوتاه تهران امروز به پایان می‌رسد

کد مطلب : ۱۳۵۶۰

ماراتن جشنواره فیلم کوتاه تهران امروز به پایان می‌رسد

تاریخ انتشار:&nbspسه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در حالی به روز پایانی خود رسیده است که در این دوره با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شد.

Share/Save/Bookmark

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی “سینماتجربی”، افزایش استقبال مخاطبان از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نسبت به سال های گذشته به حدی رشد داشته که محمدمهدی حیدریان در روز سوم از جشنواره و ضمن بازدید از فضای پردیس ملت به آن اشاره کرده و گفته بود: «اگر یک گام به عقب برگردیم و نگاهی به فیلمسازی کوتاه داشته باشیم تحول اساسی در آن پیش آمده است و روند رو به رشدی دارد. فیلم کوتاه به سرعت به عنوان یک مدیای قابل تامل جدی، خودش را معرفی کرده است و فیلمسازان جدی کارهای جدی خود را در این قالب عرضه می‌کنند. اینکه فیلم کوتاه در ایران با این شدت صاحب هویت می‌شود و هویت خود را به عنوان یک مدیای حرفه‌ای می‌پذیرد، زمینه و سرمایه اصلی برای رشد و پیشرفت فیلم کوتاه است. وقتی در ایام جشنواره تا ساعت ۲ بامداد نمایش فیلم کوتاه داریم و علاوه بر صندلی‌ها مخاطبان علاقمند روی پله‌ها نیز می‌نشینند این سندی است بر ادعای من.»
استقبال تماشاگران از همان روز نخست جشنواره فیلم کوتاه تهران به حدی بود که مسوولان اجرایی جشنواره تصمیم به افزایش سانس‌ها و تمدید یک روزه نمایش فیلم‌ها گرفتند؛ اما این راه حل‌ها هم باعث کاهش صف‌های طویل مخاطبان مقابل سالن‌های نمایش نشد و برای یک بار دیگر راهکارهایی همچون فروش بلیت و یا ارائه کارت به مخاطبان جهت ورود به سالن های جشنواره را میان منتقدان مطرح کرد.
با توجه به فضای موجود در پردیس‌های سینمایی همچون ملت و چارسو که سابقه برگزاری جشنواره را دارند، اصلی‌ترین بحث در این زمینه کمبود سالن‌های استاندارد و مناسب برای برگزاری جشنواره‌های تخصصی از جمله جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره سینماحقیقت است.
با این وجود سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران همچنان در پردیس ملت به کار خود ادامه می‌دهد و امروز –سه‌شنبه ۲۲ آبان ماه- با برگزاری اختتامیه‌ای متفاوت به کار خود پایان خواهد داد.
در این اختتامیه که ساعت ۱۸ در برج میلاد برگزار خواهد شد، ۵ قطعه از ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی برای حاضران اجرا خواهد شد.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »