آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
از اجرای ۸۶ برنامه در دهه وقف امسال خبر داد

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان؛

از اجرای ۸۶ برنامه در دهه وقف امسال خبر داد

کد مطلب: ۶۵۰۴۷

تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵

 معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان افزود:  این ایام بهترین فرصت است تا خدمات و برکات وقف در جامعه  ترویج داده شود.

از اجرای ۸۶ برنامه در دهه وقف امسال خبر داد
حجت الاسلام محسن اشرفيان در گفت و گو با پایگاه خبری توپ فایل گفت : دهه وقف امسال از ۱۵ آبانماه شروع و تا ۲۵ آبانماه ادامه خواهد داشت بیش از ۸۶ برنامه را در دهه وقف در استان در قالب برنامه های فرهنگی ، صنفی و دیداری خواهیم داشت.

 معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان افزود:  این ایام بهترین فرصت است تا خدمات و برکات وقف در جامعه  ترویج داده شود و نباید به موضوع وقف به عنوان مسئله ای اداری نگاه نشود چراکه این امر موجب می شود  وقف محصور شود .

 

وی بیان داشت: خدمات رسانی در مساجد، تکایا، و بقاع متبرکه استان، در مکان های وقفی انجام می شود و این امر نشان از خدمات رسانی گسترده وقف است لذا با همه این خدمات رویکرد ما یک رویکرد مساعدتی است و با دید اقتصادی به مسئله نگاه نمی کنیم.

 

 وی بیان داشت : وقف مشارکتی موجب ترویج وقف همگانی می شود قدم اول را مردم در جهت وقف بر می دارند و سود آن را نیز خود مردم می برند بنابراین ما معتقد هستیم در اجرای عدالت اجتماعی این وقف است که می تواند اثرگذار باشد. استان سیستان و بلوچستان استاني مذهبی است و در سال جاری ۸۴ وقفی داشته ایم سیستم اوقاف یک سیستم برنامه محور است

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان تصریح کرد: از دیگر برنامه های دهه وقف در استان برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، برگزاری نشست های صنفی تخصصی، همایش یاوران وقف، تبلیغات و اطلاع رسانی و ایجاد وقف های جدید از جمله مهم ترین برنامه های دهه وقف است که در سطح استان برگزار می شود.

انتهای پیام/

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »