آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
توپ فایل – نمایش مستند «خانه‌ام روی تپه‌هاست» در «اتاق مستند کارفه»

کد مطلب : ۱۳۴۷۳

نمایش مستند «خانه‌ام روی تپه‌هاست» در «اتاق مستند کارفه»

تاریخ انتشار:&nbspيکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱

فیلم‌ «خانه‌ام روی تپه‌هاست» به کارگردانی شهرام درخشان و تهیه‌کنندگی ارد عطارپور و مستند «کشف امپراطوری گمشده آرتا» ساخته شبکه آرته (فرانسه) در«اتاق مستند کارفه» به نمایش درمی‌آید.

Share/Save/Bookmark

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از ایسنا، «اتاق مستند کارفه» در ادامه نمایش فیلم‌های مستند اقدام به پخش آثار مستند باستان شناسی کرده است که در این راستا علاوه بر فیلم‌های ایرانی تولیداتی از شبکه‌های خارجی نیز نمایش داده می‌شود.
این مجموعه فیلم‌ها روزهای سه‌شنبه ساعت ۱۹:۳۰ به نمایش درمی‌آیند و علاقمندان با سینمای مستند باستان شناسی و نحوه ساخت این گونه فیلم‌های مستند آشنا می‌شوند.
اولین جلسه از این برنامه سه‌شنبه، اول آبان‌ماه است که فیلم‌ «خانه‌ام روی تپه‌هاست» به کارگردانی شهرام درخشان و تهیه‌کنندگی ارد عطارپور و مستند «کشف امپراطوری گمشده آرتا» ساخته شبکه آرته (فرانسه) برگزار می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم «خانه‌ام روی تپه‌هاست» که به تلاش پروفسور یوسف مجیدزاده در محوطه باستانی جیرفت می‌پردازد، آمده است: «اوایل دهه ۸۰ خورشیدی گزارش‌هایی از کاوش‌های غیرمجاز برای یافتن آثار باستانی در حاشیه هلیل‌رود نزدیک شهرستان جیرفت منتشر شد. زمین‌هایی با وسعت زیاد و با حضور چندین هزار نفر برای یافتن اشیاء باستانی حفر می‌شدند. پس از آن باستان‌شناسان برای بررسی و کاوش به منطقه رفتند و پس از چند فصل حفاری موفق شدند آثاری مهم از فرهنگ انسان در آغاز دوره شهرنشینی پیدا کنند. این کشف خبر مهمی در دنیای باستان شمرده می‌شد و فیلم «خانه‌ام روی تپه‌هاست» و «سرزمین سلاطین» به تلاش یوسف مجیدزاده در مطالعه این محوطه باستانی مربوط می‌شود.»
در جلسه بعدی این برنامه فیلم «وارثان کیومرث» ساخته پژمان مظاهری‌پور و مستند «راز سرچشمه‌های مس» ساخته شبکه «زد دی اف» آلمان پخش می‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه و کسب اطلاع بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۳۴۷۵۷۰ تماس حاصل کنند.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »