آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
توپ فایل – رونمایی از جدیدترین مستند «محمدرضا اصلانی» در جشنواره سینماحقیقت

رونمایی از جدیدترین مستند «محمدرضا اصلانی» در جشنواره سینماحقیقت

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «خانه‌ای به وسعت آگاهی» در مدت زمان ۳۷ دقیقه، روایت یک دختر غیرایرانی از دانشگاهی است که در آن تحصیل می‌کند.
محمدرضا اصلانی با این مستند خواستار حضور در بخش «مسابقه ملی» سینماحقیقت شده است. در صورت پذیرفته شدن توسط هیات انتخاب، این اثر در دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت رونمایی می‌شود.
عوامل تولید مستند «خانه‌ای به وسعت آگاهی» عبارتند از: کارگردان: محمدرضا اصلانی، پژوهشگران: کورش عنبری و محمدرضا اصلانی، تصویربردار: عباس حسین‌زاده، صدابردار: احمد صابری، صداگذار و تدوینگر: علی احمدی، گوینده متن: زویا تنویر، مدیر تولید: سعید یداللهی، عکاس: فراز فقیراللهی، دستیار کارگردان: آرمان قندی، تهیه‌کننده: دانشگاه تربیت مدرس

گفتنی است: استاد محمدرضا اصلانی فعالیت حرفه‌ای خود در عرصه سینمای مستند را از سال ۱۳۴۶ و با ساخت فیلم تحسین‌شده‌ی «جام حسنلو» آغاز کرد و سپس آثاری نظیر بد بده، با اجازه، چنین کنند حکایت، تاری خانه، فهرج، مش اسماعیل، ابوریحان بیرونی، میراث، شیشه، کودک و استثمار، چیغ، دل جهان، خاطرات یک هفتاد و پنج ساله، دست‌های هگمتانه و تهران، هنر مفهومی را جلوی دوربین برد.
ضمن اینکه در سال‌های ۱۳۵۵ و ۱۳۸۶ به کارگردانی دو فیلم سینمایی متفاوت «شطرنج باد» و «آتش سبز» پرداخت.
ساخت سریال‌های تلویزیونی سمک عیار، غبار نور، منطق‌الطیر و نگارش فیلمنامه‌های خط، سوزن‌بان، سوی شهر خاموش، تنگنا، مرثیه، صبح روز چهارم، باغ سنگی و مولانای بزرگ هم از دیگر فعالیت‌های هنری ایشان است.
وی سال گذشته با نگارش کتاب «دگرخوانی سینمای مستند» موفق به کسب جایزه کتاب سال شده است.
طی سال‌های اخیر، استاد محمدرضا اصلانی ضمن تدریس در دانشگاه‌های کشور، داوری بسیاری از جشنواره‌های معتبر را نیز بر عهده داشته است و در آیین اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت نیز از وی تقدیر به عمل آمد.

 

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »