آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
توپ فایل – امروز به دانش بنیان کردن و علم محور شدن فعالیت ها نیاز داریم/دانش آموزان با درس خواندن و علم آموزی، عزت وسربلندی را برای کشور به ارمغان آورند

​فرماندار ویژه لارستان در جمع دانش آموزان آموزشگاه دخترانه وحدت شهر لار:

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷

Share/Save/Bookmark

 

توپ فایل – امروز به دانش بنیان کردن و علم محور شدن فعالیت ها نیاز داریم/دانش آموزان با درس خواندن و علم آموزی، عزت وسربلندی را برای کشور به ارمغان آورند

امروز به دانش بنیان کردن و علم محور شدن فعالیت ها نیاز داریم/دانش آموزان  با درس خواندن و علم آموزی، عزت وسربلندی را برای کشور به ارمغان آورند

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: دانش آموزان باید با افزایش مهارت های درونی، خود را تقویت نمایند.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع دانش آموزان آموزشگاه دخترانه وحدت شهر لار ضمن گرامیداشت  هفته دفاع مقدس و فصل بازگشایی مدارس در سخنانی گفت: دفاع مقدس و تمامی پیروزی های پی در پی در ایام انقلاب و جنگ هشت ساله، ریشه در قیام امام حسین (ع) و نشأت گرفته از واقعه عاشورا است.
وی ادامه داد: مبارزه با استکبار و بحث مبارزه با ظلم و دفاع از آرمانها و آزادگی و صبر و استقامت همه از مشخصه های قیام امام حسین (ع) بود که رزمندگان ما در طول دوران دفاع مقدس این شیوه ها و این الگوها را بکار می بردند.
فرماندار ویژه لارستان افزود: وقتی جنگ در سال ۵۹  شروع شد، فضای معنوی در جامعه و حتی در جبهه و شوق و شور انقلابی در بین جوانان حاکم بود و این حال و هوای خاص و معنوی به فضای مدرسه ها هم انتقال پیدا کرد، بطوریکه دانش آموزان سالهای بعد جای بعضی از هم کلاسی های خود را در کلاس درس خالی می دیدند، یعنی تعدادی به درجه رفیع شهادت نائل شده بودند.
حسنی با اشاره به اینکه اکثر رزمندگان و شهدا از دانش آموزان و دانشجویان بودند و هم در سنگر مدرسه و هم در جبهه و جنگ حضوری فعال داشتند، اظهار داشت: خصلت های بزرگی در آن ایام در وجود جوانان و نوجوانان بود که در راه تحصیل علم و دانش بکار می بردند.
 معاون استاندار فارس خاطر نشان کرد: آن زمان کشور نیاز به ایستادگی، نیاز مبرم به فرزندان این مرز و بوم برای دفاع از آرمانها و تمامیت ارضی داشت و نوع دفاع یک دفاع فیزیکی بود، اما الان وظیفه دانش آموزان این است که خصوصیات خوب و ارزنده شهداء و رزمندگان و ایثارگران که همانا وحدت و اتحاد واقعی و دلسوزی برای مملکت و دفاع از آرمانها در کسب  علم و دانش بود را بکار ببندند، چرا که امروزه بیش از آنکه به سایر شاخصه های توانمندی یک کشور نیاز داشته باشیم به دانش بنیان کردن و علم محور شدن فعالیت ها نیاز داریم و یقیناً آینده این کشور در دست شما دانش آموزان است.
 فرماندار ویژه لارستان خطاب به دانش آموزان یاداور شد: شما دانش آموزان امروزی باید با افزایش مهارت های درونی خود چه از نظر علمی و چه از تئوری خود را تقویت نمایید و هم افزایی در جهت ایجاد تحول و آراسته شدن به فضای اخلاقی، اسلامی و انسانی داشته باشید و با ایجاد دو بال تعهد و تخصص، خلاقیت، نوآوری و پیشرفت را در این کشور رقم بزنید.
 حسنی با بیان اینکه شهدا رفتند تا فضای امن و آرامی در کشور فراهم شود ، تاکید کرد: حیف است که به آرمانها، ویژگی ها و ایثارگری های رزمندگان و شهدا توجه نکنیم.
وی ادامه داد: امروزه در کلیه شهرها و روستاهای ایران اسلامی شهدای زیادی را تقدیم این نظام و انقلاب کرده اند و اگر بنا داریم بیش از گذشته عزت و سربلندی و پیشرفت داشته باشیم و به گذشته و  آینده خود ببالیم، راهی نداریم جز اینکه به آرمانهای شهداء متوسل بشویم و گذشته خود را همیشه پر رنگ جلوه دهیم.
معاون استاندار فارس افزود: جوانان برومندی که در این کشور چه در زمان انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس شهید شدند همان کسانی بودند که آرزوهای بزرگی در سر داشتند و انگیزه داشتند که به کشور خدمت خود کنند، می خواستند تشکیل خانواده بدهند،  اما شرایطی پیش آمد و رفتند و  برای دفاع از کیان، مملکت، ناموس و دفاع از آرمانهای انقلاب و امام و دفاع از تمامیت ارضی، مبارزه با  استکبار و ظلم ستیزی از جان خود گذشتند و افتخارها را برای این کشور به ارمغان آوردند.
وی اظهار داشت: وظیفه همه ماست که آرمانهای شهداء که همان عزت و سربلندی مملکت اسلامی است با درس خواندن و تعهد خودمان فراهم کنیم.
حسنی در ادامه سخنانش تاکید کرد: رزمندگان  و ایثارگران بایستی لحظه به لحظه جنگ را برای مردم و نسل امروزی تشریح کنند و آنرا به نسل های بعدی هم منتقل نمایند.
فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش تاکید کرد: شهداء به اهداف دنیوی و مادی فکر نمی کردند، بلکه فقط و فقط به فکر آخرت خود بودند و خدا را انتخاب کردند و  تداوم این انقلاب نتیجه آن از جان گذشتگی های ایثارگران است و بایستی قدردان باشیم و با درس خواندن و پیشرفت علم  از کشور دفاع کنیم تا عزت و سربلندی برای کشور فراهم شود.
 
 
 

 

 

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »