آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
توپ فایل – عطارپور: جشنواره سلامت پیشرفت خواهد کرد

کد مطلب : ۱۳۲۸۲

عطارپور: جشنواره سلامت پیشرفت خواهد کرد

تاریخ انتشار:&nbspشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲

اُرد عطارپور تهیه‌کننده، مستندساز و مدیر بخش مستند سومین دوره جشنواره فیلم سلامت اظهار کرد که این جشنواره موضوعی در آینده پیشرفت خواهد کرد.

Share/Save/Bookmark

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، به نقل از ستاد خبری حشنواره سلامت، عطارپور درباره‌ی میزان وجود مفهوم «سلامت» در آثار مستند این جشنواره و صحت و سقم مصادیق این مفهوم بیان داشت: فیلمسازان به پشتیبانی شدن از جانب سفارش‌دهنده احتیاج دارند و سفارش‌دهندگان عموماً به این موضوع توجه ندارند. به همین دلیل خود فیلمسازان درباره میزان اعتبار و استناد پذیر بودن فیلم‌هایشان تصمیم‌گیری می‌کنند.
وی تصریح کرد: موضوعی مثل «اوتیسم» را در نظر بگیرید. در حوزه مستند فیلم‌های زیادی در باب این موضوع ساخته شده؛ همچنین درباره‌ی اعتیاد نیز فیلم‌های زیادی ساخته شده، اما یک موضوع رایج‌ دیگر مثل «فشار خون» هیچ نمودی در فیلم‌ها نداشته و هیأت انتخاب حتی یک فیلم در این مورد تماشا نکرده است. درباره‌ی «دیابت» هم به گمانم تنها یک فیلم ساخته شده است. فیلم مستند ساختن پیرامون موضوع سلامت نیاز به یک مدیریت و برنامه‌ریزی دارد؛ یک هدایت و فرماندهی باید وجود داشته باشد تا از پتانسیل مستندسازان به بهترین شکل استفاده شود.
عطاپور در پاسخ به این سوال که سلامت، حوزه‌ای پر از خط قرمز است و فیلمسازان چگونه با این موضوع کنار آمده‌اند، گفت: به نظر می‌رسد که هنوز راهکاری پیدا نکرده‌اند! هنوز هم مستندساز یا مجبور به حذف است یا حرکت کردن روی لبه تیغ.
این مستندساز در پایان، درباره‌ی اینکه مستندسازان چقدر جشنواره سلامت را جدی گرفته‌اند، گفت: به نظرم هنوز به آن میزان جدی نگرفته‌اند و این موضوع جای تعجب هم ندارد. جشنواره‌های فجر، سینماحقیقت و سلامت، هر یک هویت مستقلی دارند و این جشنواره که تنها سه سال از عمرش می‌گذرد، هنوز اول راه است و باید مسیر زیادی را طی کند و شاخصه‌های مورد نیاز را به دست بیاورد تا مورد اطمینان فیلمسازان قرار بگیرد. جشنواره سلامت یک جشنواره موضوعی است و با توجه به مدیر خوبی که دارد می‌تواند بسیار پیشرفت کند و موضوعات مورد توجه عامه جامعه را مطرح کند.

 ارسال در حدود 6 ماه قبل  ادامه مطلب »